Про застосування національних стандартів серії ДСТУ EN 1090

Про застосування національних стандартів серії ДСТУ EN 1090

З 1 січня 2023 року набув чинності в повному обсязі Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в національне законодавство положення Регламенту (ЄС) 305/2011. Зокрема, це стосується і металевих конструкцій, які використовуються під час будівництва.

ISO/PAS 45005 - Управління безпекою та гігієною праці під час пандемії COVID-19

Як відомо, карантинні заходи, викликані пандемією COVID-19, за короткий термін завдали непоправного удару по світовій економіці. Стало ясно, що більшість компаній не мають відповідного плану антикризових дій на випадок виникнення таких ситуацій.

Ведення бізнесу в режимі «онлайн» або «на винос» – тимчасове рішення, яке підходить не всім. Деякі види діяльності просто фізично неможливо здійснювати без присутності людей на своїх робочих місцях. Тут роботодавці зіштовхнулися із проблемою захисту персоналу, з якою раніше не доводилося мати справи. На жаль, існуючі стандарти та посібники з охорони здоров'я та праці не підходять для запобігання зараженню коронавірусом на робочому місці.

СЕ маркування будівельних металоконструкцій. З чого почати?

Що таке СЕ маркування і для чого потрібний знак СЕ на металоконструкціях?

Оскільки металоконструкції будівельного призначення підпадають під дію будівельного регламенту № 305, вони не можуть поставлятися на територію Європейського Союзу без маркування знаком СЕ. Підставою для такої постановки є стаття 114 договору про Європейський Союз.

Опубліковано нову версію стандарту з інформаційної безпеки – ISO/IEC 27014:2020

Опубліковано нову версію стандарту з інформаційної безпеки – ISO/IEC 27014:2020

Забезпечення інформаційної безпеки є ключовим завданням для організацій, здійснити яке стає все складніше через швидкий розвиток методологій і технологій кібератак і, як наслідок, зростаючого тиску з боку нормативних органів.

Під управлінням інформаційною безпекою в рамках організації передбачається використання ресурсів та засобів для ефективного забезпечення інформаційної безпеки у згоді із спільними цілями організації.

Новий посібник ISO для онлайн-освіти

Новини стандартизації: Новий посібник ISO для онлайн-освіти

Рекомендації щодо безпечного застосування віртуальної реальності з метою навчання

За останній час онлайн-навчання для мільйонів людей стало нормою. Чимало коректив до отримання знань внесла пандемія COVID-19. За допомогою сучасних технологій, які прийшли нам на допомогу у цій непередбаченій ситуації, можна моделювати те, що для ефективного засвоєння навчального матеріалу раніше вважалося допустимим лише у форматі живого спілкування та реальної присутності. Сьогодні учень може відвідати музей, не виходячи за двері власної кімнати.

ISO 13857 допоможе знизити ризик травмування при роботі з машинами

Новини стандартизації

Один із способів зниження ризиків, пов'язаних з обладнанням, полягає у використанні безпечних відстаней, що запобігають потраплянню верхніх та нижніх кінцівок у небезпечні зони. Які відстані вважаються безпечними під час роботи з машинами? Якими документами виробнику слід керуватися при виготовленні машин для їх безпечної експлуатації? Нещодавно з'явився документ, що визначає безпечні відстані для запобігання травмуванню людей.

У жовтні 2019 року Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) опублікувала стандарт ISO 13857:2019 «Безпека машин - Безпечні відстані для запобігання потраплянню верхніх та нижніх кінцівок до небезпечних зон» (Safety of machinery — Safety distances to prevent hazard zones being reached by upper and lower limbs).

Оцінка екологічних витрат та вигод з ISO 14007

Новини стандартизації

Як організації ефективно оцінити свої екологічні витрати та вигоди? Чим керуватись для проведення такого екологічного аналізу?

Відповіді можна знайти у новому стандарті від Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) - ISO 14007:2019.

Залежність від природних ресурсів, з одного боку, та вплив на навколишнє середовище, з іншого боку, є факторами впливу на стратегічну, операційну та фінансову складову бізнесу. Щоб керувати ризиками та можливостями, пов'язаними з навколишнім середовищем, організації необхідно визначити витрати та вигоди, пов'язані зі своєю діяльністю та її впливом на екологію.