Вплив кліматичних змін на міжнародні стандарти: оновлення ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 50001, ISO 21001, ISO 20000-1, ISO 22000 та ISO/IEC 27001

ДО УВАГИ СЕРТИФІКОВАНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ!

Міжнародний форум з акредитації IAF та Міжнародна організація зі стандартизації ISO опублікували спільне комюніке про доповнення, внесені у низку стандартів на системи менеджменту у вигляді додаткового тексту, що наголошує на важливості зміни клімату як фактора, що враховується в організаційному контексті системи менеджменту.

Як пояснюється у спільному комюніке, зміни були ініційовані у відповідь на Лондонську декларацію про дії щодо захисту клімату. Загальний зміст вимог до розділів 4.1 (Розуміння організації та її контексту) та 4.2 (Розуміння потреб та очікувань зацікавлених сторін) залишається незмінним; ці пункти вже включають потребу розгляду організацією всіх внутрішніх та зовнішніх факторів, які можуть вплинути на ефективність її системи менеджменту; дані нові включення гарантують, що зміна клімату враховується в системі менеджменту та є зовнішнім фактором, який досить важливий для нашої спільноти, щоб вимагати від організацій враховувати його вже зараз.

Наступні оновлення для вимог вище наведених стандартів ISO, зокрема розділів 4.1 та 4.2. стандарту, були опубліковані 28 лютого 2024 року:

4.1 Розуміння організації та її контексту.

Організація повинна визначити зовнішні та внутрішні фактори, які мають відношення до її призначення і впливають на її здатність досягати наміченого(их) результату(ів) її системи менеджменту.

Організація повинна визначити чи є зміна клімату відповідним фактором.

Процедура: Організація розглядає зміну клімату як зовнішній фактор. Організація робить заяву про це в аналізі СМ з боку вищого верівництва.

4.2 Розуміння потреб та очікувань зацікавлених сторін.

Організація має визначити:

  • зацікавлені сторони, які мають відношення до системи менеджменту;
  • відповідні вимоги цих зацікавлених сторін;
  • які з цих вимог буде враховано у системі менеджменту ХХХ.

ПРИМІТКА: Відповідні зацікавлені сторони можуть мати вимоги, пов'язані зі зміною клімату.

Процедура: При аналізі вимог зацікавлених сторін необхідно також враховувати потреби та запити щодо змін клімату. В результаті аналізу визначається та реалізується необхідність вживання заходів. Організація робить заяву про це в аналізі СМ з боку вищого верівництва.

Сертифіковані організації повинні гарантувати, що вони врахували аспекти та ризики зміни клімату при розробці, підтримці та ефективності своєї власної системи менеджменту.

Зміна клімату, поряд з іншими проблемами, має бути визначена як актуальна чи ні, і якщо так, її слід враховувати при оцінці ризику в рамках стандартів систем менеджменту.

Якщо організація використовує більше однієї системи менеджменту (наприклад, менеджмент якості та менеджмент здоров'я та безпеки), вона повинна забезпечити, щоб зміна клімату, якщо вона визнана значущою, розглядалася в межах кожного стандарту системи менеджменту.

Зазначається, що деякі аспекти та ризики зміни клімату можуть мати загальний характер, незалежний від системи менеджменту або галузі (наприклад, коли вони пов'язані з дотриманням нормативних вимог або експлуатаційною адаптованістю та організаційною стійкістю), у той час як інші будуть конкретно прив'язані до вимог стандартів системи менеджменту до конкретних галузей (наприклад, енергетика, сільське господарство та рибальство) та до характеристик організації (наприклад, до географічного положення, характеру її ланцюжка поставок або динаміки робочої сили).

Органам із сертифікації слід почати перевіряти чи враховано питання впливу зміни клімату в рамках аудитів за стандартами ISO.

Подальшу інформацію буде надано за необхідності та в міру надання з боку ISO та/або IAF.

За довідками, будь ласка, звертайтесь за телефоном +38(063) 169-67-12 або електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Про застосування національних стандартів серії ДСТУ EN 1090

Про застосування національних стандартів серії ДСТУ EN 1090

З 1 січня 2023 року набув чинності в повному обсязі Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в національне законодавство положення Регламенту (ЄС) 305/2011. Зокрема, це стосується і металевих конструкцій, які використовуються під час будівництва.

ISO/PAS 45005 - Управління безпекою та гігієною праці під час пандемії COVID-19

Як відомо, карантинні заходи, викликані пандемією COVID-19, за короткий термін завдали непоправного удару по світовій економіці. Стало ясно, що більшість компаній не мають відповідного плану антикризових дій на випадок виникнення таких ситуацій.

Ведення бізнесу в режимі «онлайн» або «на винос» – тимчасове рішення, яке підходить не всім. Деякі види діяльності просто фізично неможливо здійснювати без присутності людей на своїх робочих місцях. Тут роботодавці зіштовхнулися із проблемою захисту персоналу, з якою раніше не доводилося мати справи. На жаль, існуючі стандарти та посібники з охорони здоров'я та праці не підходять для запобігання зараженню коронавірусом на робочому місці.

СЕ маркування будівельних металоконструкцій. З чого почати?

Що таке СЕ маркування і для чого потрібний знак СЕ на металоконструкціях?

Оскільки металоконструкції будівельного призначення підпадають під дію будівельного регламенту № 305, вони не можуть поставлятися на територію Європейського Союзу без маркування знаком СЕ. Підставою для такої постановки є стаття 114 договору про Європейський Союз.

Опубліковано нову версію стандарту з інформаційної безпеки – ISO/IEC 27014:2020

Опубліковано нову версію стандарту з інформаційної безпеки – ISO/IEC 27014:2020

Забезпечення інформаційної безпеки є ключовим завданням для організацій, здійснити яке стає все складніше через швидкий розвиток методологій і технологій кібератак і, як наслідок, зростаючого тиску з боку нормативних органів.

Під управлінням інформаційною безпекою в рамках організації передбачається використання ресурсів та засобів для ефективного забезпечення інформаційної безпеки у згоді із спільними цілями організації.

Новий посібник ISO для онлайн-освіти

Новини стандартизації: Новий посібник ISO для онлайн-освіти

Рекомендації щодо безпечного застосування віртуальної реальності з метою навчання

За останній час онлайн-навчання для мільйонів людей стало нормою. Чимало коректив до отримання знань внесла пандемія COVID-19. За допомогою сучасних технологій, які прийшли нам на допомогу у цій непередбаченій ситуації, можна моделювати те, що для ефективного засвоєння навчального матеріалу раніше вважалося допустимим лише у форматі живого спілкування та реальної присутності. Сьогодні учень може відвідати музей, не виходячи за двері власної кімнати.

ISO 13857 допоможе знизити ризик травмування при роботі з машинами

Новини стандартизації

Один із способів зниження ризиків, пов'язаних з обладнанням, полягає у використанні безпечних відстаней, що запобігають потраплянню верхніх та нижніх кінцівок у небезпечні зони. Які відстані вважаються безпечними під час роботи з машинами? Якими документами виробнику слід керуватися при виготовленні машин для їх безпечної експлуатації? Нещодавно з'явився документ, що визначає безпечні відстані для запобігання травмуванню людей.

У жовтні 2019 року Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) опублікувала стандарт ISO 13857:2019 «Безпека машин - Безпечні відстані для запобігання потраплянню верхніх та нижніх кінцівок до небезпечних зон» (Safety of machinery — Safety distances to prevent hazard zones being reached by upper and lower limbs).